Pielęgnacja kwiatów ciętych

Aby bukiety dostarczone przez naszą kwiaciarnię cieszyły oczy i jak najdłużej były ozdobą waszych wnętrz, chcieli byśmy dać Państwu kilka wskazówek, jak pielęgnować kwiaty cięte.

Nasza kwiaciarnia na Państwa zamówienie wykonuje bukiety tylko z najświeższych kwiatów, ale i te wymagają nietrudnej lecz systematycznej pielęgnacji. dlatego warto znać najważniejsze zabiegi, które warto wykonywać, aby przedłużyć świeżość kompozycji.

pielęgnacja składa się z kilku kroków, które nie wymagają dużego wysiłku, a zdecydowanie przyczynią się do zachowania piękna kwiatów na dłużej. Oto one:

1. zanim włożymy kwiaty do wazonu, powinniśmy je odpowiednio przygotować i zdjąć papier lub folię ochronną.

2. Woda do wazonu powinna być przegotowana i ostudzona. Nie może być bardzo zimna, żeby nie zafundować naszym kwiatom szoku termicznego.

3. Do wody możemy również dodać odżywkę do kwiatów ciętych, która przedłuża ich żywotność.

4. końcówki łodyg Przycinamy pod kątem, ostrym narzędziem. Czynność najlepiej wykonać pod wodą aby uniknąć zasysania powietrza przez łodygi. Warto również tę część łodyg, które będą zanurzone w wodzie oczyścić dokładnie z liści. Zostawione będą gniły i psuły wodę.

5. łodygi kwiatów powinny być zanurzone w połowie. Ścięte kwiaty lubią mieć sporo wody. Tylko część z nich, w tym tulipany, lepiej się czują z małą jej ilością w wazonie.

6. tak przygotowany bukiet kwiatów, już w wazonie należy ustawić w odpowiednim miejscu. Starajmy się nie wybierać miejsca w pobliżu źródeł ciepła i o zbyt wysokim natężeniu światła słonecznego. dodatkowo ważne jest, aby nie narażać kwiatów na kontakt z nadmiernym ruchem zimnego powietrza, pochodzącego m in. z klimatyzacji lub wentylatorów. wybór miejsca ma duże znaczenie dla zachowania żywotności kompozycji.

7. Wodę w wazonie należy wymieniać codziennie, najlepiej z ponownym przycięciem końcówek łodyg. warto też opłukać przy tym wazon.

Mamy nadzieję, że tych kilka dobrych praktyk pozwoli wam na utrzymanie waszych bukietów w dobrej kondycji przez dłuższy czas. zebrane przez nas triki sami z sukcesem stosujemy zarówno w kwiaciarni, jak w prywatnych domach, dlatego jesteśmy przekonani, że sprawdzą się one również u was!

Shopping Cart
Scroll to Top