Kolor Kwiatów A Okazja

Niewiele osób wie, że dając kwiaty, możemy przekazać nie tylko piękny bukiet, ale także wartość symboliczną. Wybierając odpowiednią barwę kwiatu, wyrażamy szereg uczuć i życzeń wobec bliskiej osoby. W tym artykule poruszyliśmy temat kolorystyki kwiatów, która może okazać się pomocna w wyborze odpowiedniego prezentu dla naszych najbliższych.

  1. Niebieskie kwiaty
  2. czerwone kwiaty
  3. Białe Kwiaty
  4. Różowe kwiaty
  5. pomarańczowe kwiaty
  6. żółte kwiaty
  7. fioletowe kwiaty
  8. zielone kwiaty
  9. czarne kwiaty

Niebieskie kwiaty

Niebieskie płatki kwiatów wyrażają przyjaźń, spokój, a także przywiązanie. Taki bukiet może oznaczać obietnicę wsparcia w trudnych chwilach. Przykładem pięknego niebieskiego kwiatu może być hortensja. Warto wybrać bukiet w tym kolorze dla przyjaciela.

Czerwone kwiaty

To symbol miłości i romantycznych uczuć. Oznacza szczere, namiętne i przede wszystkim głębokie uczucie. Taką symbolikę ma przede wszystkim klasyczna czerwień, a szczególnie czerwona róża. Oprócz pożądania czerwień symbolizuje siłę, odwagę, życie i piękno. Jest najczęściej wybieranym kolorem kwiatów dla drugiej połówki.

Białe kwiaty

Kolor niewinności i czystości uczuć. Wręczenie kwiatów o tym kolorze będzie mówiło o naszych czystych intencjach, jednocześnie podkreślając zauroczenie wdziękiem i pięknem obdarowanej osoby. Właśnie dlatego na śluby, chrzty i komunie najczęściej wybierane są kwiaty tego koloru.

Różowe kwiaty

Są symbolem elegancji i subtelności. Różowe kwiaty wręczane są jako wyraz podziwu i delikatnych emocji. Obdarowana nimi osoba powinna wiedzieć, że jest pełna wdzięku i piękna. Kwiaty w tym kolorze można także dać krewnym i przyjaciołom, wówczas będzie to oznaczało troskę i wdzięczność.

Pomarańczowe kwiaty

Bardzo energetyczna barwa, która oznacza pasję, radość i ciepłe uczucia. Często pomarańczowe kwiaty stosuje się w wielobarwnych kwiatach np. z okazji urodzin. Kolor pomarańczowy kwiatów oznacza coś pomiędzy przyjaźnią i miłością. Właśnie dlatego, jeśli jeszcze nie wiemy jakim uczuciem darzymy drugą osobę, to warto obdarować ją właśnie kwiatami tego koloru.

Żółte kwiaty

To przede wszystkim przyjaźń, szczęście i radość. Bukiet w tym kolorze z pewnością wywoła uśmiech na twarzy mamy, przyjaciółki lub siostry. Żółty to kolor słońca, przez co jest kojarzony z euforią i nowym początkiem. Podarowanie kwiatów o jasnożółtym kolorze ukochanej osobie może jednak okazać się ryzykowne. Istnieje bowiem przekonanie, w którym płatki tego koloru są oznaką zdrady i niewierności.

Fioletowe kwiaty

Kwiaty o tym kolorze mają dwoistą naturę. Z jednej strony mogą być kojarzone ze śmiercią, smutkiem, pokutą oraz żałobą. Z drugiej strony odnoszą się do bogactwa i elegancji. Dając kobiecie fioletowe kwiaty, możemy podkreślić jej wyjątkowość, wdzięk, dojrzałość oraz szlachetność. Barwa ta sprawdzi się także dla osób zmęczonych, ponieważ ten kolor uspokaja i skłania do relaksu.

Zielone kwiaty

Są symbolem radości, obfitości i żyzności. Właśnie dlatego ten kolor możemy znaleźć we większości bukietów, pod postacią gałązek i liści. Zielone kwiaty symbolizują życzenia dobrobytu i beztroski.

Czarne kwiaty

Warto wiedzieć, że prawdziwie czarne kwiaty nie występują w naturze. Bardzo często do tej kategorii przypisujemy kwiaty ciemnofioletowe i ciemnopurpurowe. W wielu przypadkach są tylko efektem barwienia. Symbolizują koniec związku lub relacji między dwojgiem ludzi. Podarowanie kwiatów o czarnych płatkach oznacza zakończenie znajomości.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Państwu dokonać wyboru odpowiednich kwiatów i sprawić uśmiech na twarzy obdarowanej nimi osoby. Nie bez powodu wybraliśmy ten temat. Nasza kwiaciarnia jest bardzo związana z tym zagadnieniem, dlatego chcieliśmy podzielić się z Państwem kilkoma ciekawostkami.

Shopping Cart
Scroll to Top